Jak plánovat výlety v Dublinu resp. v Irsku?

Je těžké jednoznačně odpovědět, protože každý dává přednost něčemu jinému. Mně se vyplatilo neplánovat cokoliv předem již loni, takže i letos jsem letěl do Irska s tím, že se uvidí. Jinak se totiž na danou zemi díváte před odletem pouze s průvodcem v ruce (nebo internetem) a jinak, když jste na místě. Snad jediné, co doporučuji připravit předem, je mít podrobné mapy (stačí v telefonu, máte-li baterku, co něco vydrží, či náhradní) a přístup k internetu.

Po příjezdu a prvním Guinnessu si zajděte do informačního centra a naberte si všechny možné letáky. Ty si pak v klidu roztřiďte na tři hromádky: Chci vidět, Chtěl bych vidětNechci vidět. Tu třetí hned vyhoďte. Z hromádky Chci vidět vyberte taková místa, která se rozumně dají stihnout za den. Většinou je to jedno, maximálně dvě místa. Raději však jedno. Pak z hromádky Chtěl bych vidět vyberte to, co máte při cestě a co by se eventuelně dalo stihnout. Když ne, nic se nestane.

Pokud máte nějakého průvodce, pročtěte si o daných místech, co by tam mohlo být k vidění a v letácích o tom nepíšou. Stejně tak můžete projít internet, kde kromě dalších informací můžete zarezervovat vstupenky, najít dopravní spojení a aktuální informace. No a nakonec si připravte vhodnou mapu, obuv, oblečení, svačinu a pití. A nezapomeňte, že v cílovém místě bývají k dispozici další informace a letáky v místních informačních centrech.

Příjemnou cestu.

Další články, které vás mohou zaujmout:

FacebookGoogle+TwitterPrintEmailKindle ItPocketDalší sdílení

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *