Proč odsuzujete pravej hák na Sobotku?

Vajíčka, utopenci, transparenty, hořící stánky. Fašistou teď nazývá kdekdo kdekoho. Sobotka dostal na předvolební agitaci do zubů. Ovšem jediné, co se děje, je to, že to každý, ať už zištně či nezištně, odsoudí. Do toho tu slýcháme samozvané moralisty z politických stran kázat na téma politická gultúra.

Jenže není to tak, že si za to mohou politici sami? Že to jsou právě oni, kdo ukazuje, co se smí a nesmí? Nebyl to politik, kdo veřejně ukazuje na jiného, že je jednička? Není to politik, který se přetahuje o kočár s novinářem? Není to politik, který pohlavkem brání čest své ženy, kterou jen tak mimochodem podvádí? Není to politik, kdo mluví jak dlaždič? A konečně, není to právě politik, kdo si tímto tuto facku vyžaduje?

Než odsoudit facku, raději hledat, co k ní vedlo a zda nezměnit právě to. Pouhé odsouzení je prázdné, nic neříkající gesto hodno politika usilující o vaší přízeň a tedy i hlas.

Další články, které vás mohou zaujmout:

FacebookGoogle+TwitterPrintEmailKindle ItPocketDalší sdílení

8 thoughts on “Proč odsuzujete pravej hák na Sobotku?

 1. k facce vedlo promile v krvi, nic víc. sotva šlo o typického, mladého pravicového voliče s VŠ vzděláním, jak se nám tak pěkně prezentuje, což-?-)

 2. V případě knockoutu alkohol mohl „uvolnit zábrany“. Ale hlavní problém je v tom, proč k tomu dochází.

 3. Sylva: nešlo. Ten protestuje píšťalkami, transparenty případně vajíčky, protože si myslí, že, i přes to jak se naši politici chovají, se násilí nedělá.

 4. @espoo: případně hází utopence v lahvi, což pravda žádné násilí není, že?

  celé to napadání zprava i zleva jenom svědčí o tom, na jaké úrovni je politika u nás: žádné argumenty, jen nadávky, líbivé zkratky (zleva, zprava), urážky inteligence oponentů (zprava) a prázdné řeči. v demokracii si každý může volit, koho chce, a přesvědčovat ho tímto způsobem je známkou ubohosti. pokud tomu ještě někdo tleská, pak nevím, co si o tom myslet. přitom nejde o směr vlevo (proč se neútočí na komunisty, mimochodem?) ani vpravo (proč se ignorují tupohlavci z VV a DSS?), ale o jeden velký mafiánský spolek – viz radnice ODS + ČSSD + KSČM ve Varech, viz varianty oposmlouvy v Brně, v Praze i jinde. pravice mobilizuje, levice demagogizuje, nebo naopak? nevnímám mezi nimi žádný rozdíl, jen ten barevný.

 5. @sylvaf: No vida, o utopencích jsem nevěděla.
  IMHO je útočení na ČSSD reakce na její útočné jednání. Žádné jiné strany to nedělají, nebo alespoň ne v takové míře. Viz. například co si pamatuju z Otázek VM v Brně: žádný kandidát kromě Bohuslava Sobotky se nenavážel do ostatních stran.

 6. sorry, ale argument “provokuje, může si za to” jsem naposled slyšela u jednoho obhájce násilníka na ženách (“nemají používat tak vyzývavé rtěnky, vypadají pak jako zboží”) – vím, že je to krátkodeché přirovnání, že tohle je jiná situace a Paroubka a spol. nemusím, ale i tak.
  jinak je pravda, že jiné stran jako by na oponenty neútočí (i když nevím, co byly urážky socdem z úst pana Íčka, pardon Ivana Langera) – ne, ostatní strany útočí na sociálně nepřizpůsobivé (nasaďme honem hlídky!), odlišné skupiny obyvatel obecně (viz perly Brňáka Paulczynskiho obecně a nechutnosti Bahníka z Práva a spravedlnosti, kterému tak tleskají Svobodní, a Michaela Šojdrová), na lidi na sociálních dávkách (přitom jsou na nich přece i ženy na mateřské nebo invalidi, a dávkou jsou i přídavky na děti – kolik rodin je asi odmítne?;-), Vietnamce, Ukrajince, jinověrce, bezvěrce. ano, ostatní politické strany jsou jako by slušné vůči sobě, ale štěpí společnost na ty “správné, plnokrevné Čechy” a na ty ostatní, přece – to dá rozum! – jsou příčinou toho, že jde naše ekonomika do kytek. kdepak korupce a mafie, to jsou výmysly médií. přece.

 7. Ano, toto je jiná situace, ke které [když už to tedy takto zjednodušíme] “provokuje, může si za to” sedí podle mě lépe než k násilníkovi na ženách.
  Samozřejmě máš pravdu že všechny strany nějak útočí, ale buďme upřímní, soc.dem. je všude [negativně] plno, proto je prostě terčem zpětných reakcí.

 8. nemám TV, takže jestli je socdem všude, neposoudím, já vidím všude VV (výrobek TV Nova) a DSSS (dost mě šokovalo, jakou mají podporu na Jarošce třeba).
  jinak myslím, že žádná provokace neospravedlňuje násilí. něco jiného je sebeobrana nebo facka coby reakce na urážku rodiny nebo přátel, to pochopit dokážu. řečeno nepřiměřeně jednoduše: i kdyby ženy chodily nahé, nedává to žádnému chlapovi právo na ně skočit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *