Nová čísla pro cyklotrasy

Na poli českých cyklotras se zřejmě začne blýskat na lepší časy. Hospodářky přišly s informací, že se chystá přečíslování tras a to i vzhledem k nově vznikajícím cyklostezkám. Jakožto častý cyklista to vítám. Dnešní systém je opravdu místy hodně zmatený nebo nereflektuje nové cyklostezky (jeden příklad je cyklotrasa 24 v úseku Velký Osek – Kolín, která je v příšerném stavu vhodná leda pro horské kolo oproti příjemné cyklotrase podél hlavní silnice přes Veltruby, ze kterých trasa vede po cyklostezce).

Nechápu ale některé obce, které se přečíslování brání (mohou totiž přijít o své „výsadní právo“ být na nějaké současné cyklotrase s jednociferným či dvouciferných číslem oproti té sousední). Vždyť s tou sousední nemusí soupeřit, ale naopak spolupracovat, přilákat cyklisty společně. Ale by asi musel někdo popřemýšlet a věnovat tomu energii.

PS.: iDnes předvedl typickou ukázku „novinářské“ prasárny a neznalosti. Článek z Lidovek přepsal a zavlekl tam typickou chybu: Mezi cykloztezku a cyklotrasu dal rovnítko.

Další články, které vás mohou zaujmout:

FacebookGoogle+TwitterPrintEmailKindle ItPocketDalší sdílení

3 thoughts on “Nová čísla pro cyklotrasy

  1. Chraň bůh, aby se zastával novinářů. a zvláště těch bulvárních, ale mně rozdíl mezi cyklostezkou a cyklotrasou také uniká. Je to někde definované? Když jsem to onehdá hledal, neuspěl jsem.

  2. Cyklotrasa je značená trasa pro kola (známé žluté cedule s číslem či názvem trasy) vedená po rozličných komunikacích (silnice druhé a třetí třídy, lesní zpevněná cesta, polňačka, …). Cyklostezka je vyasfaltovaný „kus“ cesty, který je určen pro cyklisty a často i pro chodce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *